AUTO.sk AUTO.sk

Pozrite si nové Stingre austrálskej polície. Sú skutočne sexy
zdroj: Twitter.com

Pozrite si nové Stingre austrálskej polície. Sú skutočne sexy

Vozový park austrálskej polície prešiel modernizáciou. Kie, ktoré dostali, sú naozaj ostré.

V Spojených štátoch a Kanade sú typickou ikonou staré policajné Fordy. Austrália však len nedávno dostala do svojej flotily nový prírastok, ktorý sa mierne vymyká štandardom. Kia Stinger bola jedným z najočakávanejších modelov minuloročných autosalónov. Dnes je aj v policajnej garáži, a to hneď vo verzií GT. Fotografie zverejnila samotná Kia na svojom Twitteri. 

zdroj: Twitter.com

Dvomi turbami dopovaný benzínový šesťvalec ponúka výkon takmer 300 kW. Z 0 na 100 zrýchli pod 5 sekúnd a predprodukčné modely boli schopné jazdiť aj 296 km/h. Či dostali muži zákona elektrické obmedzenie alebo iné čipovanie, sa neuvádza. Auto je však oproti starším policajným muscle cars oveľa lepšie už "v základe." Atmosférické osemvalce, na ktorých jazdili policajti doteraz, majú vyššiu spotrebu a nižší dojazd. Na poli priestoru si Stingerom tiež polepšili.

Kia stinger GT policia
Zdroj: Twitter.com

Prijať do vozového parku auto inej značky, ako "domácej," bola pre Austrálčanov výnimočná situácia. "Stinger si počína veľmi dobre v každom ohľade. Od našich dôstojníkov sme dostali iba pozitívne ohlasy," hovorí Mike Keating, člen policajného zboru v Queenslande.

Kia Stinger GT policia
Zdroj: Twitter.com


Treba priznať, že ani niektoré slovenské policajné autá nie sú na zahodenie. Naši "zelení chlapci" majú vo svojej flotile napríklad aj Teslu Model S.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio