AUTO.sk AUTO.sk

Policajt strieľal cez vlastné čelné sklo na unikajúcich. Celé je to na videu

Policajný dôstojník z Las Vegas zažil situáciu ako z Kobry 11. Musel čeliť ozbrojenému útoku a strieľať na unikajúce vozidlo. Celý incident zachytila kamera na jeho hrudi.

Americká polícia si v mnohom prejde oveľa väčším peklom, ako tá slovenská. Zatiaľ, čo u nás sú policajné naháňačky ojedinelé, v Spojených štátoch sú na dennom poriadku. Dokonca aj také, pri ktorých okolo hláv policajtov svištia projektily.

Minulý týždeň zažil policajný dôstojník William Umana z Las Vegas pravdepodobne jeden z najstresujúcejších momentov svojej kariéry. Počas bežnej kontroly odhalil auto, v ktorom sa podľa popisu mali nachádzať dve osoby podozrivé z vraždy. Vydal sa za nimi a vyzval ich k zastaveniu. Unikajúci mu na jeho rozkaz odpovedali paľbou.

Počas celej naháňačky bolo na policajtov vystrelených viac ako 30 rán. Bezprostredné ohrozenie okolia sa policajt rozhodol riešiť opätovaním paľby. Tieto situácie si vyžadujú veľkú guráž policajta, ako aj profesionalitu a tréning. Napriek tomu je podľa štatistík presnosť pri streľbe v extrémne stresujúcich podmienkach iba na úrovni 17 až 40 percent. A to sa ešte hovorí o streľbe zo stoja. Ako to nakoniec dopadlo, môžete vidieť na videu.

William Umama sa rozhodol pre opätovanie paľby okamžite. Prečo sa však rozhodol strieľať cez svoje čelné sklo, nie je jasné. Možností je viac. Pravdepodobne však išlo o väčšiu istotu a lepšie mierenie, ktoré ho ku konaniu primäli. Jeden z unikajúcich únik pred políciou neprežil. Druhého sa podarilo zastaviť postreleného v areáli tamojšej školy.

Tento akčný zákrok si našťastie nevyžiadal ani jedného zraneného civilistu. Pri naháňačke však bolo vystrelených viac ako 40 nábojov. Iba jedna zablúdená strela mohla znamenať katastrofu.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio