AUTO.sk AUTO.sk

Range Rover Sport prešiel celú trať v Goodwoode na dvoch kolesách
zdroj: Youtube

Range Rover Sport prešiel celú trať v Goodwoode na dvoch kolesách

Netradičné kúsky a automobilka Jaguar Land Rover už jednoducho patria k sebe. Terry Grant zvládol za volantom dvojtonového Range Roveru Sport SVR celú trať v Goodwoode na dvoch kolesách.

Automobilka Jaguar Land Rover je známa svojimi artistickými kúskami. Vo svojich videách pravidelne zverejňuje kúsky, pri ktorých by nám tuhla krv (keby sme sedeli v danom aute). Vo februári zdolal Range Rover 999 poriadne strmých schodov k nebeskej bráne a teraz sa predviedol Range Rover Sport SVR s ďalším novým kúskom.

Aj keď to teraz nebolo o nebezpečí, kúsok Terryho Granta stál za to. Na podujatí Goodwood Festival of Speed absolvoval celú takmer dvojkilometrovú trať na dvoch kolesách a stanovil nový rekord s časom 2 minúty a 24,5 s. Nešlo o ojedinelý pokus a predchádzajúci rekord z roku 2015 v jazde na dvoch kolesách vylepšil o vyše 20 sekúnd. Predchádzajúci rekord držal tiež Terry Grant. V roku 2015 zvládol prejdenie trate na dvoch kolesách na Nissane Juke Nismo RS. Teraz zároveň získal aj zápis do Guinnesovej knihy rekordov za najrýchlejšie zdolanie jednej míle na dvoch kolesách - samozrejme, na aute. Viac ako dvojtonové vozidlo s osemvalcom pod kapotou nebolo jednoduché dostať najmä cez úzke zákruty pri múre. Terry to nakoniec zvládol a môže sa tešiť z prekonania vlastného rekordu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio