AUTO.sk AUTO.sk

Ford prezradil slovenskú cenu Fiesty ST, dostupná je len najvyššia výbava
zdroj: Ford

Ford prezradil slovenskú cenu Fiesty ST, dostupná je len najvyššia výbava

Športovo ladená Fiesta ST je v predaji iba v jednom stupni výbavy, ale za príplatok si stále možno objednať množstvo doplnkových prvkov.

O novom Forde Fiesta v športovom prevedení s označením ST sme už písali. V skratke ide o "200 koňové auto" so samosvorným diferenciálom a športovým pružením. Prekvapením bolo použitie trojvalca 1,5 EcoBoost s funkciou deaktivácie valca v športovom aute. Viac o technických parametroch sa dočítate v nasledujúcom článku.

Ford Fiesta ST je už v predaji, a tak sme mohli spoznať aj ďalšiu dôležitú informáciu - cenu. Miernym prekvapením je, že Fiesta ST bude ponúkaná iba v jednom stupni výbavy ST 3. Cena trojdverovej verzie je 23 490 a za päť dverí si treba priplatiť o 500 eur navyše. Jeden stupeň výbavy neznamená, že cena pod 24 000 eur musí byť konečná. Výbava je síce už v "základnej" cene bohatá a nájdeme v nej napríklad športové sedadlá Recaro, športové pruženie, voliteľné režimy jazdy a celkom slušný počet ďalších zaujímavých prvkov.

Fanúšik športového auta si však pravdepodobne priplatí 995 eur za balík Performance. V rámci neho dostane spomínaný samosvorný diferenciál a systém pre efektívny štart Launch Control. Ďalšiu necelú tisícku možno obetovať za adaptívne Full LED svetlomety a necelých 800 eur za prémiový lak. Kto si potrpí na komfortné prvky ako cúvacia kamera, asistenčné systémy, navigácia a panoramatické okno, musí počítať s ďalšími výdavkami. Aktuálny cenník Fordu Fiesta ST nájdete na nasledujúcom odkaze - Fiesta cenník

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio