AUTO.sk AUTO.sk

Elektrické MINI už budúci rok. Pozrite si prvé náčrty
zdroj: Mini

Elektrické MINI už budúci rok. Pozrite si prvé náčrty

Automobilka MINI plánuje predstaviť svoj prvý elektromobil v roku 2019. Zopár skíc dizajnu však poznáme už dnes.

"MINI je mestská značka a elektrické MINI je tak logickým ďalším krokom smerom do budúcnosti." Šéf dizajnu Oliver Heilmer vyslovil toto tvrdenie minulý týždeň, keď značka odhaľovala skice nového elektromobilu. Ten príde už budúci rok. Pôjde o symbolický dátum, pretože ho plánujú predstaviť na šesťdesiate výročie predstavenia pôvodného MINI.

Podľa odvážnych tvrdení automobilky nepôjde iba o elektrifikáciu modelov, ktoré už sú vo výrobe. Automobilka vyvíja úplne nové vozidlo. Pri ikonickej značke, akou je aj britské MINI, však nemôžeme čakať priveľký odklon od zaužívaného dizajnu. Toto tvrdenie napokon podopierajú aj samotné skice, ktoré BMW Group zverejnila.

Titulná fotografia zobrazuje šesťuholníkovú mriežku chladiča, ktorá je typická pre túto značku. Vzhľadom na to, že vozidlo nebude mať spaľovací motor, mriežka už nie je mriežkou, ale je plná. Logo na pravej strane súčasne zobrazuje písmeno E a elektrickú zástrčku.

Na druhom obrázku sa nachádza vizualizácia disku, pravdepodobne z ľahkej zliatiny. Tá nám príde oveľa zaujímavejšia. Iste, dizajn je mierne komplikovaný, no perfektne kontrastuje s jednoduchosťou prednej mriežky. Ako to bude elektromobilu slušať v celku, si ešte budeme musieť počkať.

Mini E Disk
Zdroj: Mini

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio