AUTO.sk AUTO.sk

Porsche poodhalilo modernizované SUV Macan
zdroj: Porsche

Porsche poodhalilo modernizované SUV Macan

Oficiálna premiéra Macanu je už za dverami a Porsche neváhalo ukázať na fotografiách iba ľahko maskované, modernizované SUV.

SUV sú pre Porsche príbehom úspechu. Automobilka, ktorá je známa predovšetkým predajom športových áut sa nikdy neradila medzi gigantov, predávajúcich milióny áut. Príchod SUV modelov Cayenne a Macan (aj keď to pre mnohých nie sú tie pravé Porsche) umožnil automobilke lepšie "dýchať". Veď od uvedenia menšieho z dvojice na trh v roku 2014 zišlo z výrobných liniek až 350 000 kusov Porsche Macan. Teraz dozrel čas na modernizáciu a predĺženie životného cyklu. Faceliftovaný Macan poodhaľuje automobilka na fotografiách z testovania v južnej Afrike. Testovací tím sa s už iba jemne maskovanými vozidlami vybral do nadmorskej výšky 3 400 m, aby okrem športových vlastností preverili schopnosti Macanov v teréne. 

Porsche Macan Facelift 7/2018 (24 obrázkov v galérii)

Pre nás je to príležitosť pozrieť sa na zmeny v dizajne. Nič zásadné sa však v tomto ohľade neudialo. Minimálne zmeny sa udiali v spodnej časti nárazníka. Nové sú predné a aj zadné svetlá. Na detailných fotografiách si môžeme všimnúť maskovanie v okolí zadných svetiel, ktoré sa tiahne cez celú šírku zadnej časti vozidla nad svetlami aj pod svetlami. Pravdepodobne bude v jednej časti namontovaný svetelný LED pásik, ktorý prepojí zadné svetlá do jedného celku.

Porsche Macan
Porsche

Oficiálne fotografie interiéru zatiaľ nie sú k dispozícii, ale špiónske fotky, kolujúce po internete naznačujú, že ani vo vnútri netreba očakávať revolúciu. Cieľom faceliftu je omladiť Macan tak, aby mohol čeliť novým konkurentom ako Alfa Romeo Stelvio, či Jaguar F-Pace. Otázkou ostáva, aké zmeny sa udejú pod kapotou a či v ponuke ostanú naftové motory. Na benzínové šesťvalce výrobca určite nezanevrie a v ponuke ostane aj štvorvalec s objemom 2,0 l. S najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o mierne vylepšené motory. Oficiálna premiéra Porsche Macan sa uskutoční koncom mesiaca v Číne.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio