AUTO.sk AUTO.sk

Aston Martin postavil vlastné mestské auto. Je malé a supervýkonné
zdroj: Aston Martin

Aston Martin postavil vlastné mestské auto. Je malé a supervýkonné

Anglická automobilka Aston Martin prišla s maličkým hatchbackom V8 Cygnet. Toto auto je menšie ako Volkswagen Polo a výkonnejšie ako mnohé superšporty.

Niečo medzi Smartom a Polom. Asi tak sa dá definovať veľkosť ultramalého hatchbacku, ktorý bude trhať cesty. Vo svojej kategórií nemá konkurenta. Vlastne najbližšími protivníkmi sú až superšporty Audi R8, Lamborghini Gallardo, alebo Porsche 911 GT3.

Tento bizarný výtvor na štyroch kolesách je poháňaný osemvalcom V8 s atmosférickým motorom o objeme 4.7 litra. Motor prebraný zo slávneho Vantage S dosahuje výkon až 320 kW a vďaka nízkej váhe prekročí stovku už za 4,2 sekundy. 

Aston Martin V8 Cygnet (5 obrázkov v galérii)

Celý tento automobil je vlastne svojim spôsobom mladším bratom modelu Vantage S. Po svojom väčšom súrodencovi zdedil spomínaný motor, automatickú sedemstupňovú prevodovku a množstvo súčiastok z brzdovej sústavy. Ak vám však ide iba o čísla, zrýchlenie Cygnetu je svižnejšie ako pri Vantage S. Môže za to spomínaná váha 1375 kg.

Toto auto je skvelé na poli štatistík. Má motor v strede, hnanú zadnú nápravu, dokonalé rozloženie váhy, iba dve sedadlá, polovicu súčiastok z uhlíkových vlákien, štvorbodové pásy, zabudovaný hasiaci systém, až dva USB porty a lak vo farbe Buckinghamskej zelenej. Ku kúpe Cygnetu vás ale podľa nášho názoru musí hnať istý druh fetišu. Nech sa na to pozeráme z akejkoľvek strany, podľa nás je škaredé. Pri takto výstredných kúskoch sa však kupec vždy nájde. Napokon, vyrobili ho na zákazku a cena preto nie je známa. Bola by určite radosť vidieť tento úchylný skvost práve na slovenských cestách.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio