AUTO.sk AUTO.sk

Na Slovakia ringu sa v rámci WTCR nečakane predstaví aj slovenský tím
zdroj: BrutalFish racing team

Na Slovakia ringu sa v rámci WTCR nečakane predstaví aj slovenský tím

Slovenský tím BrutalFish racing dostal divokú kartu na základe odporúčania Maťa Homolu a zúčastní sa tak pretekov WTCR na SLovakia ringu. Za volant VW GOLF GTI TCR sa neposadí nik iný ako Andy Studenič.

V sobotu 14. júla 2018 sa na okruhu Slovakia Ring uskutočnia preteky Svetovej série produkčných automobilov FIA WTCR (World Touring Car Cup) pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie. Skvelou správou pre slovenský automobilový šport je, že bratislavský BrutalFish racing team, ako jediná automobilová stajňa na Slovensku s vozidlami špecifikácie TCR, dostal tzv. divokú kartu, umožňujúcu štart na týchto výnimočných domácich pretekoch. Kategória pretekárskych špeciálov TCR je pritom v súčasnom motošporte najrýchlejšie sa rozvíjajúca kategória a teší sa rastúcej popularite po celom svete.

BrutalFish racing team

BrutalFish racing team je mladý tím, vlastnený a prevádzkovaný výlučne slovenským osadenstvom nadšencov motošportu. V tomto roku sa majiteľ stajne a jazdec tímu, Martin Ryba, o. i. zúčastnil TCR Middle East série, pravidelne sa zúčastňuje európskej série TCR EUROPE rovnako, ako aj pretekov FIA centrálnej európskej zóny. BFRT ako jediný automobilový tím na Slovensku súťaží s vozidlami špecifikácie TCR, v prípade stajne BFRT je to VW GOLF GTI TCR. Stajňa BFRT poňala sezónu 2018 v rámci TCR EU ako príležitosť učiť sa a zrýchľovať, keďže Martin Ryba začal aktívne pretekať len pred dva a pol rokom. Manažérom, učiteľom a „dušou tímu“ je na Slovensku dobre známy automobilový pretekár, Andy Studenič.

BrutalFish racing team

Po oznámení o zrušení pretekov v Argentíne a ich presunu na Slovensko boli zástupcovia BrutalFish racing team kontaktovaní promotérom svetovej série WTCR a Medzinárodná automobilová federácia (FIA), na základe odporúčania nášho skvelého pretekára Maťa Homolu, ponúkla BFRT tzv. divokú kartu. Vedenie tímu BFRT s radosťou prijalo správu o udelení divokej karty a súčasne sa rozhodlo na veľkej výmene v rámci tímu. Za volant súťažného Golfu sa na pretekoch FIA WTCR na Slovakia Ringu vráti Andy Studenič a Martin Ryba preberie pozíciu manažéra tímu.

„Je to pre mňa obrovská vec! Po rokoch pôsobenia v pozícii manažéra v BFRT a v ARC Bratislava, sa môžem vrátiť za volant a to rovno na pretekoch Svetovej serie produkčných automobilov FIA WTCR. Som neskutočne rád, že mi náš tím BrutaFish racing umožnil takúto skvelú vec a neuveriteľne sa teším, že budem mať možnosť priamej konfrontácie s hviezdami WTCR ako Tarquini, Muller, či Morbideli, ktorých som počas svojej kariéry stretával na rôznych pretekoch. Je pre mňa veľkou poctou reprezentovať slovenský tím pred domácim publikom a som rád, že celé Slovensko sa môže tešiť na dvoch domácich jazdcov a že spolu s Maťom Homolom ponaháňame najlepších svetových automobilových pretekárov. Stále sa mi nechce veriť, že o niekoľko dní sa ocitnem na štarte tejto úžasnej série", teší sa zo svojej účasti Andy Studenič.

Na Slovakia ringu tak uvidíme nielen svetové esá, ale aj dvojicu slovenských pretekárov. Maťo Homola navyše nedávnym víťazstvom na WTCR v Portugalsku ukázal dobrú formu, a tak sa môžeme na domáce preteky tešiť dvojnásobne.

zdroj: TS BrutalFish racing team

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio