AUTO.sk AUTO.sk

BMW M Performance Parts Concept je vlastne výnimočná verzia BMW M2
zdroj: BMW

BMW M Performance Parts Concept je vlastne výnimočná verzia BMW M2

Novinku charakterizuje odľahčenie vďaka využitiu karbónu a exkluzívny vzhľad. Koncept je vlastne pojazdnou reklamou na štýlové prvky M Performance.

Anglický Goodwood a podujatie Festival of Speed je miestom pre predstavenie tých najväčších špecialít z kuchyne automobiliek a známych úpravcov automobilov. BMW si tento rok pre Festival rýchlosti pripravilo vozidlo M Performance Parts Concept. Auto vychádza z modelu M2, ale podľa očakávania je ešte špeciálne upravené. Prvé, čo pri pohľade naň udrie do očí, je čierna farba Frozen Black s výraznými zlatými doplnkami. Menej už na pohľad vidno zníženú hmotnosť o 60 kg v porovnaní so štandardným vozidlom. Pozorné oko však môže snahu o odľahčenie vozidla zachytiť na viacerých miestach. Prezrádzajú ju karbónové časti. Napríklad len karbónová kapota znižuje hmotnosť o 8 kg. Bočné predné panely sú vďaka karbónu ľahšie o 3 kg a podobných príkladov by sme našli viac. 

BMW

Nové BMW je vlastne pojazdnou reklamou na prvky M Performance. Niektoré sú už v ponuke, iné sa do nej len dostanú. Príkladom noviniek M Performance Parts je nielen spomínaná kapota, ale aj výrazná mriežka chladiča so zlatou linkou a karbónová strecha M Performance, ktorá mimochodom znižuje hmotnosť auta o ďalších šesť kilogramov. Na nej karbón a odľahčovanie doslova vidno, pretože dizajnéri v tomto prípade priznali v rámci povrchovej úpravy karbónovú štruktúru. Pri výnimočnom aute nemôžeme obísť ani 19-palcové kolesá M Performance Y-spoke 763M obuté do semi slick pneumatík. Okrem výzoru majú aj praktický prínos v podobe zníženia neodpruženej hmoty. 

BMW

Vo vnútri tiež dominuje materiál z uhlíkových vlákien, ale chýbať nemôže ani alkantara. Komu (náhodou) neprezradí športové zameranie auta zovňajšok, toho isto presvedčia škrupinové sedadlá. Tie poriadne zatlačia na tukové zásoby už po usadení sa do nich a v zákrutách podržia celé telo. Kto v podobných sedadlách sedel, vie o čom "hovoríme". Alkantara a prešitie zlatou niťou sú na sedadlách už len doplnok pre oko a pre príjemný dotyk. Na dotyk musí byť príjemný aj volant M Performance Pro. Tak isto na ňom nechýba zlaté prešívanie, ktoré nájdeme aj na páke ručnej brzdy a koberčekoch. 

BMW

M-Performance Parts spravia z "em dvojky" ešte výnimočnejšie auto na pohľad, ale súčasťou výbavy je aj odpruženie M Performance s nastaviteľnou kompresiou a odskokom. Výsledkom je neutrálne správanie vozidla a ešte menšie náklony v zákrutách. BMW M Performance Parts Concept je bez debaty zaujímavé auto, veď už základný model M2 jazdí famózne a rozdáva tú pravú radosť za volantom.

BMW M Performance Parts Concept (25 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio