AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen ukazuje nové SUV T-Cross vo videu. Na pohon 4x4 zabudnime
zdroj: Volkswagen

Volkswagen ukazuje nové SUV T-Cross vo videu. Na pohon 4x4 zabudnime

Nemecký výrobca oficiálne potvrdil motorizácie a chváli sa najmä bohatým vnútorným priestorom a veľkým kufrom.

Volkswagen už ukázal skicu nového SUV T-Cross a teraz k tomu pridal aj krátke video a fotografie maskovaného vozidla. Najmenšie z ponúkaných SUV značky sa veľkostne môže porovnávať so Seatom Arona. Iba 4 107 mm dlhé vozidlo má byť praktické a Volkswagen sa chváli najväčším objemom kufra v triede. Po posunutí zadných sedadiel dopredu narastie vnútorný priestor v kufri zo základných 385 l až na 455 l. Využiteľnosť vnútorného priestoru zvyšuje sklápateľné predné sedadlo spolujazdca, čo umožní prevoz dlhších predmetov. V rámci koncernu Volkswagen sa najväčším priestorom a praktickými riešeniami vždy chválila Škoda. Najbližší čas ukáže, či jej Volkswagen túto prednosť ponechal, a či plánované malé české SUV porazí v hodnotení praktických vlastností T-Cross. 

Volkswagen T-Cross (8 obrázkov v galérii)

Kto sa tešil, že Volkswagen pripraví malé SUV s pohonom všetkých kolies, ostane sklamaný. T-Cross bude (rovnako ako Seat Arona) poháňaný prednou nápravou. Pod kapotu sa dostane trojvalcový motor 1,0 TSI s výkonom 70 kW a 85 kW. Vrcholnou motorizáciou sa podľa očakávaní stane štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW. Všetky benzínové motory budú vybavené filtrom pevných častíc. Aj keď boj proti naftovým motorom neustáva, Volkswagen ho nevynechal z ponuky ani v prípade malého SUV. TDI motor bude v T-Crosse ponúkať výkon 70 kW a zrejme bude zameraný vyslovene na nízku spotrebu.

Vo vnútri dostane T-Cross najmodernejšie vybavenie. Súčasťou príplatkovej výbavy sa stane napríklad bezdrôtové nabíjanie telefónu, bezkľúčový systém a digitálny prístrojový panel. Na ovládanie multimediálneho systému poslúži osempalcový dotykový displej. Samozrejmosťou je aj zástup asistenčných systémov. Na oficiálne uvedenie na trh si musíme počkať do jari 2019.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio