AUTO.sk AUTO.sk

Opel Concept 2018 R definuje nový dizajn nemeckej značky
zdroj:

Opel Concept 2018 R definuje nový dizajn nemeckej značky

Nemecký výrobca chce robiť vozidlá s čistým, ale výrazným dizajnom. Na ceste tak nové modely zrejme neprehliadneme.

Opel momentálne prekonáva obrovské zmeny. Potom, ako zmenil majiteľa (GM ho predal francúzskemu koncernu PSA), postupne adoptuje techniku skupiny PSA do svojich modelov. Zdá sa, že zmena sa dotkne aj dizajnu áut s bleskom v znaku. Nový výzor nám už onedlho odhalí prostredníctvom konceptu Opel Concept 2018 R, ktorý určí dizajnové smerovanie automobilky na najbližšie roky. Opel chce ostať verný tradičným nemeckým hodnotám ako "konštruktérska kompetencia, technické inovácie a vysoká kvalita". Zároveň však chce byť moderný a otvorený. Očakávať vraj môžeme emócie, výrazný, ale čistý dizajn. 

Opel CD a Opel Concept 2018 R
Opel

Bez fotografie konkrétneho modelu ide o abstraktné pojmy, ktoré nám veľa neprezradia. Preto nám Opel pripomína model CD z roku 1969 (červené vozidlo), ktorý podľa nich vystihuje práve pojmy "výrazný a čistý". Opel CD je určite neprehliadnuteľný a teda výrazný, zároveň mu však dominujú hladké plochy bez množstva línií a prelisov. Výrazné detaily síce nájdeme, ale sú zriedkavé. Výraz čistý dizajn je preto v tomto prípade podľa nás namieste.

Opel GT Concept
Opel

Modernejšie vyjadrenie takéhoto dizajnu môžeme vidieť na modeli Opel GT Concept z roku 2016. Neprehliadnuteľné auto s hladkými plochami poslúžilo pre dizajnérov ako inšpirácia, súčasne však dizajn posúvajú ešte ďalej. Z konceptu prebrali výraznú hranu v strede kapoty, ktorá reprezentuje akúsi vertikálnu os. Horizontálnu os, na plachtou prekrytom novom koncepte, zas vytvára svetelný podpis predných svetiel spolu so znakom Opel. Z dvoch osí nám tak vznikne akýsi kríž, ktorý môže pripomínať pohľad cez puškohľad. Opel používa pre takéto riešenie názov Compass. Na odhalenie konečného vzhľadu Opel Concept 2018 R si ešte musíme počkať, ale už nie dlho. Nový Opel, určujúci dizajn budúcich modelov, uvidíme ešte v tomto roku (napovedá to aj samotný názov konceptu). O jeho pohone môžeme zatiaľ len špekulovať, ale v súlade s plánmi značky očakávame, že pôjde o elektromobil.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio