AUTO.sk AUTO.sk

Aventador SV vs. Model X: Pretek v šprinte skončí prekvapivo
zdroj: Lamborghini/ Tesla

Aventador SV vs. Model X: Pretek v šprinte skončí prekvapivo

Športiak Lamborghini Aventador SV sa v preteku na štvrť míle postavil elektrickému SUV Tesla Model X. Výsledok vás prekvapí.

Na rovnom asfalte sa proti sebe stretli dve vozidlá, ktoré vytvorili nemysliteľnú kombináciu. Na jednej strane sa nachádzalo športové Lamborghini Aventador SV zrodené pre rýchlosť a na trhanie asfaltu. Približne jeden a pol tonové auto poskytuje výkon 552 kW a zrýchlenie z 0 na 100 za 2,8 sekundy. Oproti bežnej verzií dostala verzia SV aj vylepšený difúzor a krídlo zo špeciálnych uhlíkových vlákien. S cenovkou približne pol milióna eur je to jedno z najvýkonnejších vozidiel talianskej stajne.

V druhom pruhu stojí elektrické SUV Tesla Model X s cenovkou okolo 160 tisíc. Obrovské auto je takmer o tonu ťažšie ako jeho protivník. Keďže je elektrické, čísla o výkone by sa nedali porovnať. Ide však o najsilnejši model P100D, ktorý je pekelne rýchly. Po zapnutí šialeného Ludicrous režimu sa auto zmení na doslovnú beštiu.

zdroj: Youtube.com

Na videu tesne víťazí rozbesnená Tesla. Iste, podľa záznamu to vyzerá, že odštartovala o niečo skôr, no je fascinujúce vidieť, ako veľmi pokročilá je technológia elektromobilov. Svižný štart tak Tesle stačil na výhru na štvrť míle. Nespútaná sila Lamborghini sa však začala doťahovať až v posledných momentoch. To znamená, že pretek na pol míle by už skončil s úplne iným výsledkom. '

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio