AUTO.sk AUTO.sk

Video: Takto vyzerá oprava Modelu 3 od Tesly
zdroj: Tesla

Video: Takto vyzerá oprava Modelu 3 od Tesly

Tesla Model 3 je asi najkontroverznejším automobilom tejto doby. Časozberné video ukazuje, ako prebieha jeho oprava.

Model 3 je asi najodvážnejším krokom Tesly v rámci ich stratégie. Americká automobilka zostúpila z oblakov luxusných vozidiel medzi takpovediac ľudové elektromobily. Popri tom však šliapla do poriadneho bahna. Kríza, v ktorej sa spoločnosť nachádza, sa ešte prehĺbila počtom predobjednávok na toto populárne vozidlo, ktoré spoločnosť už mesiace nestíha vyrábať tak, ako si zaumienila.

Na výročnej akcionárskej schôdzi Elon Musk vyhlásil, že plánuje prepracovať skladovanie súčiastok tak, aby bolo možné opraviť automobily Tesla do 24 hodín. Táto služba možno funguje pri počítačoch, ale v rámci automobilov je toto tvrdenie skôr smiešne. Iste, ide o skvelú víziu, no predstavte si napríklad demontáž, vyrovnávanie rámu, montáž a lakovanie, ktoré by prebehli v rámci jedného dňa. Je to takmer nemožné.

Autorizovaná dielňa Tesly tento mesiac zverejnila zrýchlené video, na ktorom je zachytený celý priebeh opravy Modelu 3. Na videu je vidno, akým náročným spôsobom je Tesla postavená. Výmena dielcov a jej oprava teda vôbec nie je jednoduchá. Ale kto vie, možno sa raz dočkáme toho, že nám naše nabúrané auto opravia rýchlosťou mechanikov v pit stope.

zdroj: Youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio