AUTO.sk AUTO.sk

BMW i3 a i8 Starlight: Tieto zlaté klenoty môžu byť vaše
zdroj: BMW

BMW i3 a i8 Starlight: Tieto zlaté klenoty môžu byť vaše

Nemecká automobilka vyrobila v spolupráci s českou spoločnosťou dva jedinečné modely áut, ktoré sú lakované zlatom. Vydražia ich v rámci aukcie na dobročinné účely hneď za hranicami Slovenska.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Aspoň tak sa kedysi hovorievalo. Dva unikátne elektrifikované modely BMW však na toto príslovie majú iný názor. Vozidlá mníchovskej značky i3 a i8 zabalili v Česku do takmer rýdzeho zlata. V rámci edície Starlight, v ktorej je z každého modelu vyrobený iba jeden kus, je auto pokryté niekoľkými vrstvami laku obsahujúcimi zlatý prach. Tá najvyššia vrstva vytvára dizajnové kvapôčky, ktoré robia zjav vozidla ešte jedinečnejším. Celá luxusná paráda prechádza vzadu plynulým prechodom do čiernej farby. Zlatý nie je len lak, ale aj interiér vozidla. Edíciu Starlight vytvorila automobilka v spolupráci s dizajnérom Zoltánom Matuškom a lakovačom Miroslavom Špičákom.

BMW Starlight
Zdroj: BMW

Často u nás spomíname superluxusné vozidlá, ktoré sa podarilo vydražiť alebo predať tisíce kilometrov odtiaľto. Dražba plug-in hybridu i8 a elektromobilu i3 sa však tentokrát bude konať hneď za hranicami Slovenska, v susednej Českej republike. Výťažok z predaja bude venovaný Nadácií Dagmar a Václava Havlovcov VIZE 97. Vyvolávacia cena zatiaľ nie je známa, no i3 a i8 budete môcť vydražiť len spolu. Nepredpokladáme preto, že by sa dostala pod 200 000 eur. 

Otázka je, kam potom s týmito modelmi budete jazdiť. Škrabanec na aute predsa dokáže nahnevať už aj pri obyčajnom laku. Možno nakoniec budete musieť stáť na mieste pre invalidov, aby vám ho nepoškriabali. Na Slovensku by ste neboli výnimka. Okukať si ich môžete v termíne od 4. do 5. júla na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlovych Varoch.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio