AUTO.sk AUTO.sk

Škoda Kodiaq RS dosiahne na Nürburgringu nový rekord
zdroj: Youtube

Škoda Kodiaq RS dosiahne na Nürburgringu nový rekord

O nový rekord sa postará slávna pretekárka, Sabine Schmitz. Zrejme však nepôjde o rekordný čas v kategórii SUV.

Ostrá Škoda Kodiaq RS bude mať oficiálnu premiéru na jeseň na autosalóne v Paríži. V rámci vývoja sa dostala aj na okruh Nürburgring, kde sa objavuje v poslednom čase dosť pravidelne. Nakoniec nie je to prvýkrát, čo o tom informujeme.

Dnes Škoda zverejnila správu, v ktorej ohlasuje prípravu Škody Kodiaq RS na rekordnú jazdu na Nürburgringu. V praxi to znamená, že rekord je už vo vrecku. Aký rekord? To je zatiaľ otázka, na ktorú nemáme odpoveď. S vysokou pravdepodobnosťou nepôjde o rekordný čas medzi SUV, to by musel Kodiaq RS zdolať Alfu Romeo Stelvio Quadrifoglio. Vzhľadom na očakávanú motorizáciu je to prakticky nemožné.

Sabine Schmitz
Sabine Schmitz Foto: Škoda

Buď Škoda prekvapí a príde s naozaj silným motorom (čo neočakávame), alebo výborne zapracovalo marketingové oddelenie a našlo iný spôsob, ako si pripísať rekord na Nürburgringu. Pravdepodobnejšia sa nám zdá druhá možnosť s dobrým marketingom. Škoda navyše stavila na veľké meno. Za volant Škody Kodiaq RS sa posadí Sabine Schmitz, jediná žena, ktorá vyhrala slávny 24-hodinový pretek na tomto okruhu. Na video s rekordnou jazdou si musíme ešte dva dni počkať. Dovtedy môžeme o ňom len špekulovať a pozerať krátke video, ktoré nás má na rekord navnadiť.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio