AUTO.sk AUTO.sk

Mestské Audi A1 dostane veľký dotykový displej
zdroj: Audi

Mestské Audi A1 dostane veľký dotykový displej

Audi zatiaľ veľa o novom Audi A1 neprezradilo, ale podľa všetkého stavilo na kvalitné materiály a nadštandardný interiér v danej triede vozidiel.

Predstavenie novej generácie Audi A1 sa blíži, čoho neklamným znakom je aj príspevok automobilky na sociálnych sieťach, zobrazujúci nový displej mestského auta. Aj špiónske fotky vozidla už kolujú nejaký čas po internete. Napriek maskovaniu sa z nich dá vyčítať, že Audi A1 bude napriek svojím rozmerom vyzerať dospelejšie. Na prvý pohľad sa zdá o číslo väčšie, ale zrejme ide len o očný klam, ktorý dizajnéri dosiahnu vďaka naoko "svalnatejším" proporciám. Audi A1 pôsobí dospelejšie aj zvnútra, minimálne z pohľadu techniky a výbavy. Potvrdzuje to príspevok Audi na Twitteri.

Prítomnosť dotykového displeja síce nie je veľkým prekvapením, ale prvá animácia odhaľuje na pomery mestského auta kvalitné materiály. Stačí sa pozrieť pod displej, kde vidno kovovo pôsobiaci povrch namiesto lacného plastu. Istou známkou nadštandardného dojmu sú v malom aute aj ovládače klimatizácie s chrómovým povrchom. V Audi A1 sa podľa všetkého nedočkáme tretieho displeja, ale to by už zrejme bola drahá výbava pre mestské vozidlo. Nemci stavili skôr na kontrastné farby, čo naznačuje zelené lemovanie v okolí výduchov klimatizácie. Zrejme sa tak dočkáme širokých možností individualizácie. Dominantným prvkom je však v tomto prípade displej, ktorý je na pomery tejto triedy obrovský. Rozmery môžeme len odhadovať, ale možno má aj desať palcov. Údaje do navigácie bude zrejme možné zadávať aj priamo písaním na displej. Nápis Barcelona zas naznačuje, kde sa bude konať svetová premiéra nového Audi A1.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio