AUTO.sk AUTO.sk

Galéria: Junior odhalil jeden z prvých Touaregov na Slovensku
zdroj: David Dejvo Schun

Galéria: Junior odhalil jeden z prvých Touaregov na Slovensku

Volkswagen Touareg zažil svoju premíeru na autosalóne v Pekingu. Neubehla dlhá doba a jeden z prvých už máme aj v slovenských showroomoch. Odhaľoval ho Junior.

Nemeckého svalnáča vyrobeného pod trojvrším sme ostro sledovali od absolútnych začiatkov. Ešte pred veľkolepým predstavením na autosalóne v Pekingu sme boli pri tom, ako sa s prvým vyrobeným modelom lúčili v devínskonovoveskom závode. Od prvého marca však už prešlo zopár mesiacov, a my sme sa medzitým dozvedeli, koľko zaňho na Slovensku zaplatíme.

Po viac ako mesiaci od predstavenia prichádzajú na Slovensko prvé modely nádherného redizajnovaného SUV a Junior nesmel chýbať. Poznáme ho ako miláčika koncernu Volkswagen, a tak odhaľoval tento dieselový trojliter V6 so skutočným napätím. Všetko prebehlo pod rúškou tajomstva v servise predajcu BOAT na Vajnorskej ulici.

Výkon 210 kW v kombinácií so spotrebou 6.6 l/100 km znie ako z naivnej rozprávky. Uveriteľnosti pridáva automatická osemstupňová prevodovka. Aby sme zistili, či sú čísla pravdivé, musíme si počkať na redakčný test. V každom prípade však zaujmú. Rovnako ako technické vychytávky v podobe množstva displejov a pokročilých technológií. O superluxusnom interiéri sme písali v tomto článku.

Výbava R-Line je momentálne najvyšším stupňom výbavy, akú vo svojom Touaregu môžete dostať. Za cenu od 69 430 eur vás čakajú ergonomické kožené sedadlá, chrómované výfuky, športové nárazníky, oceľové pedále a množstvo ďalších prvkov, ktoré pridajú novému SUV šmrnc.

Junior odhalil Touareg (11 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Život vodiča

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio