AUTO.sk AUTO.sk

Obrnený Peugeot 205: Nie je to vtip a môže byť váš
zdroj: Art&Revs

Obrnený Peugeot 205: Nie je to vtip a môže byť váš

Kto už potrebuje obrnený hatchback? Tento Peugeot 205 GTI je pravdepodobne jediným svojho druhu. Ak máte pocit, že by sa vám zišiel, môže byť váš.

Peugeot 205 GTI Armoured (11 obrázkov v galérii)

Ak sa pozriete na tento Peugeot, iste si pomyslíte, že ak má človek peniaze, môže skutočne čokoľvek. Keď sa povie "obrnené vozidlo," myslíme v prvom rade na vojenské transportéry, možno potom si spomenieme aj na limuzíny pre politikov. Ak nám fantázia zájde ešte ďalej, sme ochotní prijať do obrnenej rodiny aj najdrahšieho Superba, o ktorom sme písali na konci mája. Kto by si však pomyslel, že medzi obrnencov niekedy bude patriť aj hatchback? Je fascinujúce, že sa o ňom široká verejnosť dozvedá až takmer 30 rokov od jeho výroby.

Postavený v tajnosti, používaný v tajnosti, vyrobený a určený pre absolútnu diskrétnosť. Na prvý pohľad obrnený 205 GTI od toho bežného ani nespoznáte. Napokon, presne tak to chcel jeho majiteľ Bernard Arnault. Francúz, ktorý už roky stojí na čele najväčšej spoločnosti s luxusným tovarom Moët Henessy Louis Vuitton, si tohto štvorkolesového miláčika objednal ešte v roku 1990.

Automobil bol kompletne prerobený spoločnosťou Labbé. Bežné GTI takmer kompletne rozobrali, vystužili hrubými plechmi a nepriestrelnými oknami. Tieto úpravy pridali vozidlu 600 kg, čo je viac ako tretinový nárast váhy. Aby si auto poradilo so záťažou navyše, postavili ho na nové zavesenie s novučičkými brzdami.

Bezo zmeny neobišiel ani interiér. Koža na zákazku, posilňovač riadenia a klimatizácia ako čerešnička na torte zvýšili unikátnosť vozidla ešte viac. Jedinou nevýhodou je, že z hot hatchu GTI sa kvôli nárastu váhy stal normálny hatchback. Auto je stále poháňané benzínovým štvorvalcom s objemom 1.9 litra a výkonom 97 kW.

Úpravy postačili na získanie druhého stupňa obrnenia. V rámci neho je auto schopné odraziť útok z bežných ručných zbraní nižšieho a stredného kalibru rovnako ako samopalov. To všetko zvláda vydávajúc sa za bežnú dvestopäťku. 

Ak by vás tento unikát zaujal, práve teraz je na predaj. Stojí v galérií Art&Revs v Luxembursku. S 14 700 kilometrami na odometri môže byť váš v skvelom stave za 37 500 eur.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio