AUTO.sk AUTO.sk

Kia ukázala modernizovaný Sportage, dostane nové motory
zdroj: Kia

Kia ukázala modernizovaný Sportage, dostane nové motory

Okrem skôr ohláseného naftového mild hybridu sa dostane pod kapotu Kie aj nový motor 1,6 CRDi, ktorý nahradí doterajší agregát 1,7 CRDi.

O Kii Sportage a jej novom mild hybridnom motore sme už písali nedávno. Dnes po zverejnení informácií a fotografií modernizovaného SUV vieme, že mild hybridná technika bude spojená s naftovým motorom 2,0 l EcoDynamics+. Spojenie 48-voltového systému s objemným naftovým agregátom nie je jedinou novinkou pod kapotou. Doteraz používaný naftový motor 1,7 l CRDi končí a nahradí ho o niečo menšia pohonná jednotka 1,6 l CRDi. Kórejci sa chvália, že ide o najčistejší vznetový motor v histórii automobilky. Ponúkaný bude v dvoch variantoch s výkonom 115 resp 136 k. Výkonnejšia verzia bude k dispozícii s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

Kia Sportage zdroj: Kia

Z pohľadu dizajnu došlo k menším úpravám zovňajška. Týkajú sa oboch nárazníkov a tak isto aj hmlových svetiel vzadu aj vpredu. Chýbať nemôže ani nový dizajn kolies. Vo vnútri boli zmeny tak isto skôr decentné. Okrem osadenia nového volantu si môžeme všimnúť aj vynovený prístrojový panel. Tradičnou novinkou v prípade faceliftu sú aj nové poťahy, v tomto prípade ide o dvojfarebné čierno-sivé čalúnenie. Inovácie sa dotkli aj multimediálneho systému. 

Kia Sportage zdroj: Kia

Európski zákazníci majú na výber dva nové informačno-zábavné systémy od spoločnosti Kia: systém so 7,0-palcovou dotykovou obrazovkou alebo s novou 8,0-palcovou „bezrámovou“ obrazovkou. S predajom modernizovanej Kie Sportage sa začne v priebehu leta.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio