AUTO.sk AUTO.sk

RETTmobil a BMW: Pozrite si tie najsexy autá núdzových zložiek
zdroj: BMW

RETTmobil a BMW: Pozrite si tie najsexy autá núdzových zložiek

Osemnásty ročník veľtrhu techniky záchranných a bezpečnostných síl v nemeckom meste Fulda sa nezaobíšiel bez domáceho BMW. To na ňom predstavílo až 6 svojich vozov.

Od predvčerajšieho utorka sa otvorili brány Fuldského veľtrhu techniky ozbrojených a záchranných zložiek už osemnásty krát. Presne 530 vystavovateľov z dvadsiatich krajín sa rozhodlo tento rok predviesť to najlepšie zo svojho sortimentu. Nechýbalo ani BMW.

Hasičské, záchranárske a policajné. Nemecká automobilka sa rozhodla zastúpiť všetky tri záchranné zložky a ponúknuť zo svojho sortimentu to najlepšie pre vlády a súkromné spoločnosti. BMW si pre nich prichystalo 5 áut v škále od hatchbacku až po SUV a jednu motorku. Všetky sú vybavené majákmi, sirénou a sexy reprezentatívnym pomaľovaním. Ak ste ako malí chceli byť hasiči, Kobra 11 alebo Medicopteráci, na tejto výstave ste si určite prišli na svoje. Na jej návštevu máte už len dnešný deň.

Svoje schopnosti a dizajn predviedlo hasičské a záchranárske X3, séria X1 z kategórie rýchleho nasadenia, dvojkový záchranársky Gran Tourer, policajný Mini Cooper a motocykel 750 GS tiež z kategórie rýchleho nasadenia. BMW už teraz pokrýva veľkú časť trhu s vozidlami pre špeciálne jednotky. Minimálne v okolí Mníchova už iné policajné auto ako BMW takmer ani neuvidíte. A zbrane na získanie ešte väčšieho podielu sú silné aj tento rok. I keď uvidíme, či menší úlet s Mini zaujme aj kompetentné úrady tak ako nás.

RETTmobil a BMW (12 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio