AUTO.sk AUTO.sk

Volvo úplne škrtá diesel. Pri postupnom prechode k elektromobilom stavilo na hybridy
zdroj: Volvo

Volvo úplne škrtá diesel. Pri postupnom prechode k elektromobilom stavilo na hybridy

Volvo zastavilo vývoj naftových motorov a tie sa už nedostanú do ponuky v prípade budúcich modelov. Prvým takýmto vozidlom bude model S60.

Volvo vidí svoju budúcnosť bez naftových motorov. Zatiaľ, čo viaceré automobilky vidia naftové motory ako dôležitú súčasť riešenia pri znižovaní emisií, Švédi sa vydávajú inou cestou. Všetky nové modely, uvedené na trh od budúceho roka, nebudú vôbec ponúkané s naftovým motorom. Platí to už aj pre Volvo S60, ktoré príde na trh už v najbližších týždňoch. "Naša budúcnosť je elektrická a nebudeme ďalej vyvíjať novú generáciu dieslových motorov", nechal sa počuť najvyšší šéf značky, Håkan Samuelsson. 

V nasledujúcom roku už nepribudne v ponuke ani jedna pohonná jednotka, spoliehajúca sa len na spaľovací motor. Nové modely dostanú výlučne elektrifikované motory. Mild hybridy a plug-in hybridy sú ďalším krokom značky na ceste k eletromobilom. Švédi majú v tomto ohľade odvážne plány a už v roku 2025 chcú, aby sa elektromobily podieľali na polovici z celkového predaja. Ohlásenie tohto cieľa prišlo pred pár týždňami v Číne. Môžeme predpokladať, že práve čínsky trh bude najväčším odbytišťom pre elektromobily Volvo.

Volvo V60
Volvo V60 (Volvo)

Najbližšou budúcnosťou pre Švédov je však predstavenie modelu S60. V prípade dizajnu prednej časti auta nemáme žiadne otázniky. Na 99 % pôjde o rovnaké tvary, aké dizajnéri použili v prípade sesterskej kombi verzie V60, ktorú sme mohli prvýkrát vidieť v tomto roku. Nové Volvo S60 sa zatiaľ spoľahne na paletu štvorvalcových benzínových motorov Drive-E, ako aj dve plug-in hybridné pohonné jednotky. Mild hybridy pribudnú do ponuky v budúcom roku. Nový model bude Volvo vyrábať v blízkosti amerického mesta Charleston, v Južnej Karolíne.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio