AUTO.sk AUTO.sk

Audi ukázalo skicu nového SUV Q8, predstaví ho postupne v piatich filmoch
zdroj: Audi

Audi ukázalo skicu nového SUV Q8, predstaví ho postupne v piatich filmoch

Nový model vyžaduje netradičný spôsob predstavenia tak, aby automobilka zaujala a názov auta sa dostal k čo najširšej skupine ľudí.

Keď automobilka predstavuje nové auto, tak chce čo najviac zaujať. Viac peňazí dá do marketingu hlavne, ak prichádza na svet úplne nový model. Dobrým príkladom z nedávnej minulosti je predstavenie modelu Kodiaq. Množstvo tlačových správ, ale aj netradičné akcie postupne vtláčali do hláv ľudí názov nového modelu. Reklamné snaženie vyvrcholilo premenovaním mesta na Aljaške. Kodiak City sa tak na jeden deň stalo mestom Kodiaq. Písmeno "k" na konci názvu bolo premaľované na "q" na všetkých oficiálnych tabuliach. Samozrejme, vzniklo z toho video, ktoré sa dostalo na stránky obrovského množstva motoristických webov. Teraz budeme svedkami niečoho podobného z dielne Audi, ktoré chce, aby ľudia od začiatku vedeli o novom SUV Audi Q8. Postupne nám ho predstaví v rámci piatich epizód, ktoré svojím štýlom kopírujú holywoodske filmy. Zatiaľ poznáme len upútavku a príbehovú líniu.

Príbeh

Sandra a Quentin tvoria extravagantný energický pár z Golden State, ktorý má všetko. Úspešnú kariéru, dizajnový loft, okruh vplyvných priateľov a perfektné auto, ktoré sa k tomu všetkému hodí. Ale v zlomku sekundy sa všetko zmení.

Prvú epizódu uvidíme už v pondelok, 21.5. poobede a určite ju nájdete aj na Auto.sk. Dovtedy si musíme vystačiť so skicou zadnej strany vozidla. Nový model bude vynikať zadnými svetlami, prepojenými do jedného celku na spôsob Audi A8. V spodnej časti kopíruje tvar svetiel dvojica (falošných?) koncoviek výfuku, ktorá je tiež prepojená akoby do jedného celku. Audi podľa očakávania stavilo na tvary kupé a strecha preto smerom dozadu mierne klesá. Veľké kolesá a prehnaná šírka vozidla je typickým prvkom, používaným pri tvorbe skice. Realita bude určite o niečo konzervatívnejšia.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio