Auto.sk Auto.sk

Pápež vydražil svoj Huracán. Cena vám vyrazí dych
zdroj: RM Sotheby's

Pápež vydražil svoj Huracán. Cena vám vyrazí dych

Unikátne Lamborghini bolo vyrobené na zákazku pre pápeža Františka. Ten sa rozhodol ho speňažiť a výťažok venovať charite. Suma sa vyšplhala na niekoľkonásobok hodnoty.

Pápež František dostal od nemecko-talianskej automobilky do daru špeciálne personalizovaný pápežský Huracán minulý rok. Dar pochádza z projektu Ad Personam, v ktorom odovzdáva automobilka špeciálne upravené vozidlá významným osobnostiam.

Pápežov Huracán (7 obrázkov v galérii)

Františkov Huracán je vyhotovený v typickej bielej farbe so zlatými pruhmi. Podobne vyzerá aj interiér, ktorý decentne odkazuje pápežovo posolstvo. Nehľadajte tu príliš prekatolizované prvky ako napríklad kríže. Skôr svätú jednoduchosť a eleganciu.

Pôvodná cena tohto modelu nie je známa. Experti odhadovali jeho vydraženie za približne 303 až 425 tisíc. Záverečná suma prekvapila všetkých. V aukčnej sieni RM Sotheby's sa v Monaku sa podarilo cenu tohto skvostu vyhnať až na 809 375 eur. To je cena hneď niekoľkých bytov v hlavnom meste.

František sa rozhodol peniaze utŕžené z predaja rozdeliť na dobrú vec. Medzi obdarovaných patrí obliehané iracké mesto Nineveh, africké nadácie, nadácia pápeža Jána XXIII a ďalšie.

I keď je výťažok z predaja Huracánu vysoký a nad všetky očakávania, v histórií sa podarilo vydražiť jedno z pápežských superšportov za oveľa viac peňazí. Pápež Ján Pavol II. predal svoje Ferrari Enzo za viac ako 6 miliónov dolárov. Pri predaji však nepomohol iba pápežský "brand," ale aj fakt, že spomínané Enzo bol štyristý a zároveň posledný vyrobený kus.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio