AUTO.sk AUTO.sk

Ako prišla rýchla šelma o život (pohľad cez objektív Mariana Bazalu)
zdroj: Marian BAzala

Ako prišla rýchla šelma o život (pohľad cez objektív Mariana Bazalu)

Zrazu niekoľko minút nič nejde, pozriem hore do cieľa a tam stúpa dym. To je zlé. Bežím do cieľa, plamene zachvátili krásny 12-valcový Jaguar. Nepomohlo ani 8 hasičákov.

Už 39 rokov majú milovníci anglických športových veteránov Vianoce v máji. Vtedy usporiada Klub anglických športových áut z Viedne jazdu do vrchu Braunsberg, týčiacemu sa nad mestečkom Hainburg. V tomto roku tieto naše Vianoce usporiadali 6.5. Bolo sa tradične na čo pozerať. Parkovisko sa hemžilo takými autami, ktoré u nás na Slovensku len tak nevidieť. Nebudem opisovať, koľko tam bolo MG, Triumphov, Lotusov a Roverov, podrobnosti nájdete vo fotogalérii. Slovensko som reprezentoval tradične len ja na mojom Triumphe TR 3 A. Fungoval som ako jazdec, aj ako fotograf. Usporiadatelia mi pridelili číslo 1, a preto som mohol nafotiť všetkých krásavcov. Štartuje sa podľa značiek. Keďže mam číslo 1, za mnou štartujú zvyšné Triumphy.

Po prejdení Triumphov začali Braunsberg zdolávať anglické šelmy, Jaguare. Štartuje sa po minúte. Zrazu niekoľko minút nič nejde, pozriem hore do cieľa a tam stúpa dym. To je zlé. Bežím do cieľa, plamene zachvátili krásny 12-valcový Jaguar. Nepomohlo ani 8 hasičákov. Oheň sa šíril zo zadnej časti, z nádrže. Všetky hasičáky vystriekané. Nič sa nedalo spraviť, len smutne pozerať, ako pažravé plamene pohlcujú interiér, okná a pneumatiky vybuchujú.

Jaguar - požiar (13 obrázkov v galérii)

Majiteľovi a nám zostali len oči pre plač. Pomohol až príchod profesionálnych hasičov, ktorí pokryli Jaguar hrubou vrstvou peny a zahasili plamene... A rozprávky je koniec. Pred pol hodinou krásna šelma zdolala kopec a zrazu je z nej kôpka šrotu. Smutný koniec. Po dvoch hodinách preteky pokračovali ďalej. A kto vyhral? To nebolo rozhodujúce. Miesto Vianoc sme mali kar.

Hasenie Jaguar (17 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Život vodiča

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio