AUTO.sk AUTO.sk

Jaguar predstavil XE 300 Sport netradične, pretekmi s olympijským víťazom
zdroj: Jaguar

Jaguar predstavil XE 300 Sport netradične, pretekmi s olympijským víťazom

Prostredníctvom súboja s rýchlokorčuliarom chce Jaguar upozorniť na novú verziu modelu XE s označením 300 Sport.

Jaguar Land Rover pokračuje v prezentovaní svojich áut prostredníctvom netradičných kúskov. V minulosti sme ich videli jazdiť po lanách vo výške, skákať vzduchom a súčasne spraviť výkrut ako lietadlo a nedávno vystúpať po schodoch až k Nebeskej bráne. Tentokrát zvolil Jaguar pre predstavenie verzie XE 300 Sport preteky na ľade. Súperom pre výkonný Jaguar bol olympijský víťaz v rýchlokorčuľovaní z pretekov štafety mužov na 5000 m, Maďar Shaolin Sándor Liu. Ako miesto pretekov poslúžila trať v holandskom Flevonice, ide o najdlhší vonkajší ľadový okruh na svete s dĺžkou 3 km. Nie je to typický ovál, nájdu sa tu zákruty doľava aj doprava. 

Prvý vyšiel na okruh olympijský víťaz vyzbrojený čepeľami korčúľ dlhými 444,5 mm. Vďaka nim dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 55 km/h. Jedno kolo nakoniec zvládol v čase 4:04,21 s. Proti nemu sa postavil Jaguar s maximálnou rýchlosťou 250 km/h a inteligentným pohonom všetkých kolies. Za volantom Jaguaru sedel profesionál a na sedadle spolujazdca sedela Elise Christie, priateľka maďarského reprezentanta. Súboj napokon aj na čistom ľade vyznel jednoznačne v prospech Jaguaru.

Pretekmi chcel Jaguar upozorniť na verziu 300 Sport, ktorá je teraz dostupná pre modely XE, XF a XF Sportbrake. Srdcom týchto vozidiel je benzínový motor 2,0 l Ingenium s výkonom 300 k. Modely 300 Sport XF a XF Sportbrake majú k dispozícii aj rovnako výkonnú naftovú pohonnú jednotku 3,0 l TDV6. Všetky modely s označením 300 Sport sa vyznačujú viacerými detailami v tmavo-šedej farbe Dark Satin Grey vrátane krytu spätných zrkadiel, zadného spojlera spolu so znakom "300 SPORT" na prednej maske a vzadu na veku batožinového priestoru. 

Na výber je niekoľko farieb. Model XE môže byť navyše lakovaný okrem bielej, striebornej a čiernej aj červenou farbou. Vo vnútri sa odlišujú verzie 300 Sport od základných modelov kontrastným žltým prešívaním volantu, sedadiel, vnútornej strany dverí a lakťovej opierky. Jaguar XE 300 Sport začína v Británii na cene v prepočte vyše 51 000 eur. V slovenskom cenníku zatiaľ 300 Sport nie je uvádzaný.

Jaguar XE 300 Sport (19 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio