AUTO.sk AUTO.sk

Mercedes donesie na bratislavský autosalón poriadnu bombu - AMG Project ONE
zdroj: Mercedes

Mercedes donesie na bratislavský autosalón poriadnu bombu - AMG Project ONE

Prototyp s pohonnou jednotkou F1 nepatrí medzi vozidlá, ktoré na autosalóne v Bratislave bežne vidieť.

Stánok Mercedesu v Bratislave patrí tradične k tým najkrajším a najhonosnejším. Svojím vzhľadom sa môže pokojne porovnávať s tým, čo môže návštevník štandardne vidieť v Ženeve. Väčšinou to už neplatí o vystavovaných vozidlách. Na Slovensku to býva vzhľadom na trh podstatne skromnejšie. Tento rok však nemecká automobilka dotiahne na výstavu skutočnú bombu. Je ňou Mercedes-AMG Project ONE. Na vozidle, ktoré sme mohli vidieť na jeseň vo Frankfurte, ešte stále prebieha vývoj a zákazníci si naň počkajú možno aj rok.

Mercedes AMG Project ONE
Mercedes AMG Project ONE (Mercedes)

Cena sériového kusu s technikou F1 sa má pohybovať niekde na úrovni 2,3 milióna eur. Vystavené funkčné prototypy však majú často násobne vyššiu cenu, ako samotný sériový kus. S prehľadom tak pôjde o najdrahšie vozidlo autosalónu a s maximálnou rýchlosťou 350 km/h pravdepodobne aj najrýchlejšie. A zrýchlenie z 0 na 100 km/h? Na to sa vôbec netreba pýtať. Mercedes-AMG Project ONE zrýchľuje len niečo vyše šesť sekúnd, aby dosiahol okrúhle číslo 200 km/h.

Mercedes AMG Project ONE
Mercedes AMG Project ONE (Mercedes)

Za všetko môže hybridná pohonná jednotka z F1. Šesťvalcový motor s objemom 1,6 l spolu s dvojicou elektromotorov poháňa zadné kolesá. Tie predné sa tiež nekrútia naprázdno a poháňa ich ďalšia dvojica elektromotorov. Do tohto úchvatného stroja sa na výstave asi nebude dať sadnúť, strážiť ho bude priamo človek z divízie AMG, ale ak sa vám podarí nazrieť dovnútra, tak si budete môcť zblízka obzrieť volant v štýle F1 (obrázok vyššie).

Mercedes triedy A interiér
Mercedes triedy A interiér (Mercedes)

Mercedes nezabudol ani na vozidlá, ktoré niekedy aj reálne stretneme na slovenských cestách. Odporúčame dobre si obzrieť moderný interiér novej triedy A. Pre milovníkov terénu je zas pripravený Mercedes triedy G. Výstava sa uskutoční od 24.4. do 29.4. na výstavisku v Inchebe. Ak vás zaujímajú vystavené vozidlá ďalších automobiliek, tak kliknite na nasledujúci článok, ktorý priebežne dopĺňame - KLIKNITE SEM!

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio