AUTO.sk AUTO.sk

Škoda Karoq kabriolet? Študentský sen sa stane realitou
zdroj: Škoda

Škoda Karoq kabriolet? Študentský sen sa stane realitou

Nový kabriolet bude ďalší zo študentských vozidiel českej značky. Hotový by mal byť do konca školského roka.

Študenti podnikového učilišťa Škoda Auto v Mladej Boleslavi pripravia každý rok vlastné auto. Ide o peknú tradíciu, podporovanú českou automobilkou, ktorá siaha do roku 2014. Odvtedy prišli študenti každý rok s vlastným nápadom a pripravili novú verziu existujúceho modelu značky Škoda. Prvým bola dvojmiestna verzia Škody Citigo, ďalší rok prišli so Škodou Fabia pickup. V roku 2016 zaujali s modelom Škoda Atero. Išlo o vozidlo vychádzajúce z Rapidu Spaceback, ktoré však dostalo športovejšie tvary kupé. Minulý rok študenti venovali svoju energiu na výrobu buginy s elektrickým pohonom. Za základ v tomto prípade poslúžilo opäť mestské Citigo.

Vývoj tohtoročného modelu je už v plnom prúde. Študenti si tentokrát prispôsobia na svoj obraz Karoq, najnovšie SUV značky. V tomto prípade sa dočkáme verzie bez strechy. Kabriolet určite vyrazí na cestu testovacieho okruhu do konca školského roka. Na projekte spolupracujú študenti rôznych odborov vrátane karosárov, autoelektrikárov, či lakýrnikov. Okrem vzdelávania vo svojom odbore si mladí študenti vyskúšajú tímovú spoluprácu v praxi.

Škoda Karoq kabrio zdroj: Škoda

V projekte sa pre Škodu spája príjemné s užitočným. Na jednej strane si vďaka nemu do budúcnosti vychováva šikovných mladých ľudí, na druhej strane získa celkom slušnú publicitu. Veď informácie o jej študentských modeloch neobíde množstvo zahraničných automobilových webov.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio