AUTO.sk AUTO.sk

Nová Toyota RAV4 je robustnejšia a má krajší interiér
zdroj: Toyota

Nová Toyota RAV4 je robustnejšia a má krajší interiér

Zmeny v dizajne by podľa nás mali vyhovovať európskemu zákazníkovi. Toyota RAV4 pôsobí robustnejšie a vo vnútri sa vytratila japonská strohosť.

Toyota predstaví na autosalóne v New Yorku piatu generáciu SUV RAV4. Novinku si s predchodcom nepomýlime. Model RAV4 prešiel celkom výraznou zmenou a podľa nás k lepšiemu. Na prvých fotkách pôsobí robustnejšie, a aj keď máme pred sebou americkú verziu, dizajnom by mohla pasovať aj európskym zákazníkom. Európska verzia bude predstavená až v prvom štvrťroku budúceho roka. Ak sa aj náhodou dočkáme nejakých dizajnových zmien, zrejme budú len minimálne.

Toyota RAV4
Toyota

Veľký posun vpred ukazuje RAV4 aj v interiéri. Páči sa nám horizontálne členená palubná doska, ovládanie klimatizácie mechanickými ovládačmi a aj riešenie na stredovom tuneli v okolí páky automatickej prevodovky. Väčšina funkcií sa ovláda prostredníctvom "plávajúceho" dotykového displeja. Prístrojový panel kombinuje digitálny a analógový svet. Svojím vzhľadom sa približuje viac japonským ako európskym autám, to však neplatí o interiéri ako celku. Minimálne na fotografiách pôsobí kvalitne a hlavne moderne. Japonská strohosť sa vytratila.

Toyota RAV4
Toyota

Rozmermi sa nová generácia výrazne nelíši od predchodcu. Je o chlp širšia a kratšia. Dĺžka vozidla by sa však nemala negatívne prejaviť na vnútornom priestore, keďže konštruktéri natiahli rázvor náprav, a tým vytvorili väčší priestor pre kabínu. Jazdným vlastnostiam prospeje dynamické presmerovanie krútiaceho momentu na kolesá v závislosti od jazdnej situácie. Toyota túto techniku využíva prvýkrát. Na výber bude manuálna aj automatická osemstupňová prevodovka. Od začiatku bude k dispozícii hybridná verzia s benzínovým štvorvalcom s objemom 2,5 l. Druhou alternatívou je benzínový motor s objemom 2,0 l. V tomto prípade hovoríme o ponuke pre americký trh. V Európe si na novú Toyotu RAV4 ešte počkáme.

Toyota RAV4 (18 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio