AUTO.sk AUTO.sk

Ford vyvinul nový systém pre hľadanie voľných parkovacích miest
zdroj: Ford

Ford vyvinul nový systém pre hľadanie voľných parkovacích miest

Systém získava informácie z parkovacích senzorov jednotlivých áut a je založený na následnej komunikácii medzi autami a infraštruktúrou.

Hľadanie voľných parkovacích miest zaberá veľa času. Šofér môže podľa novej štúdie, objednanou značkou Ford, stráviť pri hľadaní parkovacieho miesta až jeden deň ročne. Časy, keď bude auto dostávať informácie od parkovacieho domu o najbližšom voľnom parkovacom mieste, nie sú ďaleko. Všetko bude založené na komunikácii vozidiel a miestnej infraštruktúry. Ako by to

mohlo vyzerať, ukázal Ford v rámci projektu "Collaborative parking". Projekt sponzorovala britská vláda sumou 20 miliónov libier (22,9 milióna eur). V ideálnom svete by ktorékoľvek parkovisko dokázalo odoslať informácie o voľných miestach autám. Takúto realitu môžeme očakávať na parkoviskách pri letiskách či obchodných centrách. 

Ani v budúcnosti však nemožno očakávať, že všetky parkoviská budú natoľko inteligentné, aby túto informáciu posielali autám. Ford preto prišiel so systémom, ktorý získava informácie o voľných miestach z parkovacích senzorov v autách. Autá si následne získané  informácie budú navzájom vymieňať a vznikne tak ucelený obraz o voľných miestach na parkovisku. Ako to môže vyzerať v praxi, odhaľuje nasledujúce video.

Najnovšie z kategórie: Tech

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio