AUTO.sk AUTO.sk

Range Rover zdolal lyžiarsky zjazd Inferno
zdroj: Youtube.com

Range Rover zdolal lyžiarsky zjazd Inferno

Sneh, ľad, kamene a neustále sa meniace počasie. To všetko prináša dedinka Mürren vo Švajčiarsku. Na jej území sa koná jeden z najšialenejších zjazdových pretekov na lyžiach. Prečo to neskúsiť autom?

Najväčší retardér, ani nekonečný vystup k Nebeskej bráne nebol pre Range Rover žiaden problém. Pred týmito výzvami však anglická automobilka zverejnila akčné video, ktoré zaznamenal máloktorý Slovák. Napriek tomu však jednoznačne stojí za to.

Inferno Downhill je jeden z najextrémnejších zjazdových pretekov sveta. Švajčiarska dedinka Mürren ich už zažila niekoľko ročníkov. Nikdy však nešlo dolu extrémnou zjazdovkou auto. Približne 2000 výškových metrov rozprestrených na takmer pätnástich kilometroch zjazdovky podrobilo auto naozaj krutému testu. Viac ako 60% povrchu predstavoval ľad, kamene, štrk a blato. Podľa slov domácich, ak by jazdec zastavil, skončil by. Je fascinujúce pozerať, ako sa viac ako dvojtonový kolos valí dolu svahom uhýbajúc sa skalám a režúc zákruty, kde jeden zlý pohyb znamená pád a prevrátenie. Ešte dychvyrážajúcejší je aj fakt, že auto bolo v podstate sériové. Jedinou úpravou boli výstuže v prípade prevrátenia, štvorbodové bezpečnostné pásy a spevnené pneumatiky. Range Rover Sport zdolal Inferno za menej ako 22 minút.

zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio