AUTO.sk AUTO.sk

Seat Tarraco: Unikli fotky nového veľkého SUV, konkurenta pre Kodiaq
zdroj: Seat

Seat Tarraco: Unikli fotky nového veľkého SUV, konkurenta pre Kodiaq

Fotky nového sedemmiestneho SUV sa objavili na sociálnej sieti. Od sesterského Kodiaqu sa odlíši výraznejšími rysmi a hlavne zadnou časťou s opticky prepojenými svetlami.

Dôležitosť modelov SUV pre koncern Volkswagen Group dokumentuje veľká modelová ofenzíva v poslednom čase. Značky Škoda a Seat dostali, resp. postupne dopĺňajú do svojho portfólia tri modely. Škoda najskôr uviedla Kodiaq, neskôr Karoq a najbližšie príde s konceptom Vision X, ktorý predznamenáva príchod sériového modelu. Očakávaný model bude veľkostne porovnateľný so Seatom Arona. 

Španieli však už skôr predstavili Atecu (veľkostne Karoq) a teraz chystajú svoju verziu veľkého sedemmiestneho SUV. Veľkosťou ho môžeme prirovnať ku Kodiaqu. Oficiálne nám pred jeho premiérou ukázali len fotografiu, odhaľujúcu časť predku. Na facebookovej stránke MQB-Coding sa však objavili aj fotografie celého auta. Pohľad Seatu na dizjan je podľa očakávania trochu iný, celkový tvar vozidla však ostal logicky veľmi podobný. Nové SUV dostane meno Tarraco a má ostrejšie “španielske“ rysy. 

Najviac sa od Kodiaqu odlišuje zadnou časťou a svetlami, prepojenými tenkým červeným pásom. V spodnej časti nás neprekvapili pravdepodobne falošné koncovky výfuku. Prekvapením zrejme nebude ponuka motorov, ktorú Tarraco s veľkou pravdepodobnosťou kompletne preberie od sesterského SUV Kodiaq. Na internete sa špekuluje o cene vozidla na úrovni 30-tisíc eur. Pri cenovom rozptyle, spôsobenom množstvom príplatkovej výbavy, je však toto číslo absolútne nepodstatné a realita sa ukáže, až keď si záujemca vyskladá konkrétne auto. O úspechu Seatu v konečnom dôsledku rozhodne práve cena a odlišný dizajn.

Na facebookovej stránke MQB-Coding sa pravidelne objavujú fotografie modelov značky Seat. Pred pár dňami administrátor stránky napríklad zverejnil, ako bude vyzerať  športová verzia Seatu Ateca Cupra (už s novým znakom Cupra na kapote)....
....ale aj nový virtuálny kokpit Seatu Leon. Prvým Seatom s virtuálnym kokpitom však bude Seat Arona.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio