AUTO.sk AUTO.sk

Volvo ukázalo krásne rodinné kombi V60
zdroj: Volvo

Volvo ukázalo krásne rodinné kombi V60

Švédi opäť ukázali, že aj rodinné auto s praktickými vlastnosťami môže byť pekné. Nové Volvo V60 rozhodne nie je krabicou, za ktorú sa otec rodiny bude hanbiť.

Keď hovorí Volvo, že svojimi kombi verziami kombinuje dobrý vzhľad a praktické auto na každý deň, tak mu musíme veriť. Minimálne v posledných rokoch je podľa nás dizajn Volva naozaj vydarený. Platí to aj o novom Volve V60. Novinka je postavená na rovnakej platforme ako SUV XC60 a aj vozidlá série 90. 

Predstavená bola tento týždeň a Švédi už netaja ani ponuku motorizácií. Naftové verzie dostanú motory D3 a D4. Za týmito označeniami sa skrýva štvorvalec s výkonom 110 kW resp. 140 kW. Benzínová ponuka je postavená na motoroch T5 a T6. Štvorvalce s objemom 2,0 l ponúkajú výkon 187 a 235 kW. Na vrchole ponuky stoja dve plug-in hybridné jednotky, kombinujúce elektromotor a silný benzínový štvorvalec. Celkový systémový výkon sústavy je 251 kW a za zmienku určite stojí aj hodnota krútiaceho momentu 590 Nm. Silnejšia verzia s označením T8 ponúka až 288 kW a 640 Nm.

Volvo V60
Volvo

Rovnaké motorizácie by sa mali neskôr dostať do sedanu, ktorý bude odhalený v lete v Južnej Karolíne a podľa očakávania sa dočkáme aj verzie V90 Cross Country. Kombík tak dostane platovú ochranu spodnej časti karosérie a vyššiu svetlú výšku pre lepšiu prejazdnosť terénom. Od väčších súrodencov radu 90 zdedila V60 vylepšený systém Pilot Assist, ktorý odbremeňuje vodiča na diaľnici nielen od akcelerácie a brzdenia, ale zároveň mu pomáha so zvládaním zákrut do rýchlosti 130 km/h. V minulosti sme mali možnosť vyskúšať si tento systém v modeli S90 a na diaľnici fungoval spoľahlivo.

Volvo V60
Volvo

Za hranicou jeho možností boli až zákruty rýchlostnej cesty R1, ktoré majú iné parametre ako diaľničné zákruty. Problémovým bol najmä úsek od Tekovských Nemiec smerom na Banskú Bystricu. Volvo V60 absolvuje svoju oficiálnu premiéru na autosalóne v Ženeve. Prvé predstavenie sa však uskutočnilo v Štokholme na príjazdovej ceste rodinného domu, čím automobilka naznačila, kam nové kombi svojím zameraním patrí.

zdroj: Volvo

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio