AUTO.sk AUTO.sk

Tak toto tu ešte nebolo: Pozrite si pretek reálnej Hondy proti virtuálnej
zdroj: Honda

Tak toto tu ešte nebolo: Pozrite si pretek reálnej Hondy proti virtuálnej

R vs. R. Tak sa nazýva nový počin Hondy, ktorá proti sebe poslala to isté auto, iba v iných svetoch. Jedno je reálne, druhé je súčasťou počítačovej hry. Ktoré vyhrá?

Japonská automobilka prišla so skutočne jedinečným nápadom. Na atlantskom okruhu sa rozhodli zistiť, ktorá Honda je rýchlejšia. Neporovnávali však medzi rôznymi modelmi, ale medzi realitou a fikciou.

Počítačová hra Forza Motorsport je počítačová hra pre nadšencov pretekov, akým je aj známy youtuber Peter Jeakins, "the SLAPtrain". Proti nemu sa v realite postavil profesionálny pretekár Graham Rahal. Pozerať ich pretek je viac ako zaujímavé.

Aby Graham videl, kde sa jeho protivník nachádza, vybavili Type R špeciálnou fóliou so zabudovaným displejom. Pretekárovi na ozajstnej trati sa tak priamo do zorného poľa premietal aktuálny stav preteku a duch pretekárskeho auta z počítačovej hry. Napriek tomu, že v počítačovej hre chýba pud sebazáchovy a akýsi strach, ani Graham v ozajstnom viac ako dvesto kilowattovom stroji sa nebál pritlačiť plyn na podlahu. Ich výsledky boli naozaj tesné. Vo videu si pozrite, ktorý pretekár a ktorý Type R sú rýchlejší. Reálny alebo počítačový? Výsledok môže byť prekvapivý.

zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio