AUTO.sk AUTO.sk

Lexus ukáže v Ženeve nový crossover UX, ale aj sedemiestne SUV RX L
zdroj: Lexus

Lexus ukáže v Ženeve nový crossover UX, ale aj sedemiestne SUV RX L

Model UX bude hlavnou hviezdou Lexusu na autosalóne v Ženeve. Okrem toho prinesie koncept LF-1 Limitless a sedemmiestnu predĺženú verziu SUV RX s označením L.

O príchode nového luxusného SUV/crossoveru značky Lexus sa špekuluje už dlhšie. Teraz Japonci potvrdili, že ho verejnosti predvedú už onedlho na autosalóne v Ženeve. Žiadne ďalšie oficiálne informácie sme sa nedozvedeli. Takže ťažíme skôr z toho, čo vieme o koncepte UX, ktorý bol ako predchodca prichádzajúceho sériového modelu predstavený ešte v roku 2016 v Paríži. 

Veľkostne by malo ísť o menšie SUV, ktoré sa v hierarchii zaradí pod model NX. Konkurovať by mohlo Mercedesu GLA či BMW X1. Pod kapotu by sa mala dostať motorizácia UX 250 a v prípade Lexusu jednoducho nemôžeme obísť hybrid, a preto očakávame aj kombináciu štvorvalcového benzínového motora a elektromotora, v skratke UX 250h.

Lexus UX koncept

Veľa nám o novinke neprezrádza ani prvá fotka. Z nej je akurát jasné, že Lexus použije dnes moderné prepojenie zadných svetiel do jedného celku. Okrem svetovej premiéry modelu UX pripravil Lexus do Ženevy aj niekoľko európskych noviniek. Prvýkrát na starom kontinente uvidíme koncept LF-1 Limitless, ale aj predĺženú šesť prípadne sedemmiestnu verziu SUV RX s označením RX L.

Pre fanúšikov rýchlych áut pripravil Lexus špeciálnu verziu modelu RC F, ktorou si pripomína 10. výročie športových modelov s písmenom “F“ v názve.

Lexus UX

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio