AUTO.sk AUTO.sk

BMW M4 Cabrio Edition 30 Years, výkonná spomienka na minulosť
zdroj: BMW

BMW M4 Cabrio Edition 30 Years, výkonná spomienka na minulosť

Pri príležitosti 30. výročia od predstavenia BMW M3 Cabrio prichádza nemecká automobilka s poriadnou chuťovkou, BMW M4 Cabrio Edition 30 Years.

Spojiť kabriolet a poriadny výkon skúsili prvýkrát v BMW pred 30 rokmi. Pred letom 1988 pripravila bavorská automobilka model M3 Cabrio. Športové auto s otvorenou strechou dovolilo zároveň vychutnať si vietor vo vlasoch a ostrý zvuk výkonného motora takpovediac z prvej ruky, až kým sila vetra so stúpajúcou rýchlosťou neprehlušila všetko naokolo. Aj tento typ zážitku si dnes BMW pripomína modelom M4 Cabrio v špeciálnej verzii Edition 30 Years. Ak používame slovo špeciálne, tak to nie je len tak do vetra. Skutočne pôjde o špeciálnu limitovanú sériu v počte 300 kusov, vybavenú balíkom M Competition.

BMW M4 Edition 30 Years

zdroj: BMW

V praxi to znamená výkon 331 kW, výfukové potrubie M Sport, adaptívny M podvozok s režimom SPORT a aktívny M diferenciál. Okrem funkčných prvkov nemohli v BMW zabudnúť ani na exkluzívne vylepšenia s cieľom odlíšiť sa aj na pohľad. Prvé, čo udrie do očí, je farba. M4 Cabrio Edition 30 Years sa môže “zabaliť" do modrej metalízy Macao Blue, alebo zasvieti do očí žltým nemetalickým lakom Mandarin II, ktorý je spomienkou na žltú farbu Dakar – vidieť sme ju mohli na druhej generácii BMW M3 Cabrio. 

BMW M4 Edition 30 Years
BMW


Exkluzívne pre limitovanú edíciu sú dodávané 20-palcové kolesá Star Spoke z ľahkých zliatin v sivej farbe Orbit Grey. Typické obličky BMW sú vytvarované z čiernych líšt Shadow Line. Interiér je čalunený kožou Merino a jej farba je prispôsobená vonkajšiemu lakovaniu. Modré BMW má v ponuke dve dvojfarebné vyhotovenia interiéru a to čiernomodré Black/Fjord Blue a čiernostrieborné Black/Silverstone. Samozrejme, všetko je doplnené kontrastným prešívaním. Žlté vozidlo dostalo čierny interiér so žltým prešívaním. Chýbať nemôžu ani nápisy a emblémy “30 Jahre Edition“ a ani označenie čísla vozidla v rámci 300 kusovej série. Prvé vyrobené vozidlo má pred spolujazdcom číslo 1/300. Ako jazdí a znie BMW M4, síce bez otvorenej strechy, si môžete pozrieť v nasledujúcom videoteste – KLIKNITE SEM!

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio