Auto.sk Auto.sk

Luxusný Kodiaq, nová Fabia a koncept Vision X. Čo všetko prinesie Škoda do Ženevy?
zdroj: Škoda

Luxusný Kodiaq, nová Fabia a koncept Vision X. Čo všetko prinesie Škoda do Ženevy?

O viacerých novinkách Škody, pripravovaných na autosalón v Ženeve, už vieme. Otázkou je, či luxusnú verziu Kodiaqu, novú Fabiu a koncept crossovera VIsion X doplní aj o nejaké prekvapenie.

Autosalón v Ženeve začne už o niekoľko týždňov a pomaly sa zdá, že všetky prekvapenia sú prezradené. Automobilky sa tak snažia získať pozornosť médií niekoľkokrát. Raz pri odhalení skice, potom fotografií, nasledujú oficiálne predstavenia a všetko vyvrcholí výstavnou premiérou v Ženeve. Typickým príkladom takéhoto postupu je aj Škoda. Už dnes môžeme vymenovať tri zásadné novinky, na ktoré bude česká automobilka lákať návštevníkov do svojho stánku v Ženeve.

Škoda Fabia

Škoda Fabia
Škoda

Ako prvé sme videli skice a medzičasom aj fotografie modernizovanej Fabie. Jej tretia generácia patrila rozhodne medzi dizajnovo vydarenejšie vozidlá. Aj preto bolo ťažké posunúť jej vzhľad na novú úroveň. Zmeny nie sú výrazné a modernizovanú verziu môžeme odlíšiť podľa tvaru predných svetiel a prednej masky. Či sú úpravy podarené, si môžete vyhodnotiť sami. Podstatnou je skôr informácia, že Škoda vypustila z ponuky motorizácií pre Fabiu naftové motory a opiera sa výlučne o benzínové trojvalce.

Škoda Vision X

Škoda Vision X
Škoda

Hlavnou hviezdou Škody na autosalóne bude jednoznačne koncept crossoveru Vision X. Aj keď ide o koncept, vonkajším vzhľadom príliš nevybočuje z rady modelov českej automobilky. Odvážna je skôr farba a na základe prvých skíc sa tak javí aj interiér. O technike vieme len toľko, že okrem spaľovacieho motora využije Vision X aj minimálne jeden elektromotor.

Škoda Kodiaq L&K

Škoda Kodiaq L
Škoda

Treťou známou novinkou bude Škoda Kodiaq v najvyššom stupni výbavy L&K. Na prvý pohľad sa od bežného modelu odlíši viacerými prvkami, ktoré majú Kodiaqu navodiť dojem luxusu a štýlu. Okrem 19-palcových kolies Sirius a Full LED svetiel zaujme najmä maskou chladiča s vertikálnymi lamelami a chrómovými lištami. Vo vnútri nechýbajú “prémiové“ materiály, kožený volant a kto by nepochopil, že sedí v tom naj, čo Škoda v Kodiaqu ponúka, dostane upozornenie v podobe plakety s nápisom Laurin & Klement.

Škoda Kodiaq L
Škoda

Nielen najluxusnejší Kodiaq L&K sa dočká nových motorizácií. Štvorvalcový benzín 1,5 TSI sa v roku 2018 dostane do ponuky pre Kodiaq všeobecne. Úpravou prejde aj motor 2,0 TSI, ktorý po novom ponúkne mierne vyšší výkon 140 kW (+8 kW). Novinkou je aj sedemstupňová prevodovka DSG novej generácie. Štandardom pre výbavu L&K je pohon všetkých kolies.

Škoda Kodiaq L&K
Škoda

Je pravdepodobné, že Škoda si ešte predsa len nechala nejaké to prekvapenie aj na autosalón. Zrejme sa ešte nedočkáme športovo ladeného modelu Kodiaq RS a na jeho premiéru si počkáme do jesene, ale neprekvapilo by nás, keby sme v stánku Škody našli nové verzie menšieho SUV Karoq. Konkrétne máme na mysli verzie Scout a Sportline.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio